دیجیتال مارکتینگ و برندینگ

دیجیتال مارکتینگ

Digital Marketing

دیجیتال مارکتینگ در واقع همان بازاریابی دیجیتال به هر گونه بازاریابی ای که در آن از دستگاه های الکترونیکی برای انتقال پیام های تبلیغاتی و اندازه گیری تأثیر آن استفاده شود گفته می شود . بازاریابی دیجیتال ( Digital Marketing ) معمولاً به کمپین های بازاریابی ای که در رایانه ، تلفن همراه و یا سایر دستگاه ها ظاهر می شوند اشاره می کند.

دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing می تواند انواع مختلفی داشته باشد : از جمله فیلم آنلاین ، ویدیو تبلیغاتی و پست های شبکه های اجتماعی . بازاریابی دیجیتال اغلب با “بازاریابی سنتی” مانند تبلیغات مجلات ، بیلبوردها و … مقایسه می شود .

بازاریابی دیجیتال که بازاریابی آنلاین نیز نامیده می شود ، در واقع Digital Marketing تبلیغ برندها برای ارتباط با مشتریان بالقوه با استفاده از اینترنت و سایر اشکال ارتباطات دیجیتالی است . لازم به ذکر است نه تنها ایمیل ، رسانه های اجتماعی و تبلیغات مبتنی بر وب ، بلکه پیام های متنی و چند رسانه ای نیز به عنوان یک کانال بازاریابی دیجیتال است. در اصل ، اگر یک کمپین بازاریابی شامل ارتباطات دیجیتالی باشد ، بازاریابی دیجیتال ( Digital Marketing ) است

برندینگ

 Branding

در گذشته معنی برندینگ ارائه یک طرح یا نماد خاص به یک شرکت به منظور تبلیغ محصولات یا خدمات آن شرکت بود . برای بسیاری ، متخصص یا غیر متخصص ، Branding هنوز فقط هویت بصری است . به طور مثال : نام ، لوگو ، طراحی ، بسته بندی و غیره . در حالی که مفهوم Branding و درک آن در طول سالها بسیار تکامل یافته است . 

Branding شما باید به گونه ای ساخته شود که نمایانگر واقعی این باشد که شما به عنوان یک کسب و کار چگونه هستید و چگونه می خواهید شناخته شوید . بسیاری از زمینه ها برای توسعه یک نام تجاری Branding وجود دارد که شامل تبلیغات ، خدمات به مشتریان ، مسئولیت اجتماعی ، شهرت و جلوه های بصری است .