روش های آنالیز سئو

روش های آنالیز سئو

روش های آنالیز سئو

تکنیک های SEO

بعد از آموزش روش های آنالیز سئو ، ممکن است به دنبال برخی از تکنیک های اضافی SEO باشید تا بتوانید ترافیک سایت خود را به سطح بعدی برسانید . هنگامی که برای اولین بار سایتی را راه اندازی می کنید (یا به تازگی یادگیری سئو را شروع کرده اید) ، مجموعه ای از اصول اولیه وجود دارد که باید آنها را در اختیار داشته باشید : 

  • تحقیق در مورد کلمات کلیدی
  • بهینه سازی عنوان برچسب ها و متا تگ ها
  • بازخوانی محتوای بهینه شده

در زیر تکنیک های SEO که برای افزایش رتبه سایت خود در سال 2021 باید به آنها توجه کنید را به شما معرفی میکنیم :

1. بهترین صفحات رقبای خود را پیدا کنید

هرچه بیشتر در مورد استراتژی SEO رقبای خود بدانید ، سایت شما می تواند عملکرد بهتری داشته باشد . یک نقطه شروع موثر این است که صفحات با عملکرد برتر رقبای خود را بیابید تا بتوانید تحلیلی از سایت آنها داشته باشید . 

تجزیه و تحلیل صفحات برتر رقبا می تواند شما را در مواردی مانند این قرار دهد :

  • یافتن شکاف های محتوا و کلید واژه مفید و کاربردی
  • متوجه شدن ایراد های پیوندهای موجود در سایت رقبا
  • فرصتی برای بهبود محتوای موجود شما ایجاد می شود

چگونه بهترین صفحات رقبای خود را پیدا می کنید ؟ می توانید به ابزار SEMrush Organic Research بروید و آدرس اینترنتی رقیب را وارد کنید .

2. استراتژی محتوای خود را با استفاده از تجزیه و تحلیل شکاف کلید واژه طراحی کنید

وقتی نوبت به طراحی یک استراتژی محتوا می رسد ، معمولاً باید در دو حوزه تمرکز اصلی خواهید داشت :

  • بهینه سازی محتوای موجود
  • ایجاد محتوای جدید

در حالی که بهینه سازی محتوای موجود اغلب موثرترین نقطه شروع است ، با این حال شما باید تلاش کنید محتوای جدید تولید کنید . شما باید محتوا هدفمند ایجاد کنید ، این بدان معناست که برای برنامه ریزی دقیق یک استراتژی برای ایجاد محتوای جدید باید وقت بگذارید . 

یکی از سریع ترین راهها برای طراحی استراتژی تولید محتوا ، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی است که به شما کمک می کند کلمات کلیدی که رقبایتان با آنها رتبه بندی می شوند را شناسایی کنید .

3. بهینه سازی برای سوالات رایج مردم

یکی از این ویژگی هایی که SEO ها باید آن را رعایت کنند ، سوالات رایج مردم است . امروزه جستجو از طریق دسکتاپ و تلفن همراه افزایش یافته است . با این حال شما باید سوالاتی که مردم همیشه میپرسند را شناسایی کنید .

تحلیل راجب سوالات رایج مردم می تواند به شما در رتبه بندی دوبار در صفحه 1 گوگل کمک کنند . آنها می توانند به شما کمک کنند تا در بالای پاسخ به سوالات مشتریان خود ظاهر شوید  و در سه نتیجه برتر ، سایت شما نشان داده شود . 

4. از محتوای حمایتی برای نشان دادن تخصص خود استفاده کنید

گوگل می خواهد بهترین نتیجه را برای هر جستجوی داده شده رتبه بندی کند ، و به همین دلیل بسیار مهم است که شما در مورد بهینه سازی موضوعات و نه تنها کلمات کلیدی فکری کنید . فقط به این فکر کنید که محتوا را طوری تولید کنید که عمق موضوع سایت شما را افزایش دهد و به گوگل (و کاربران) نشان دهد که در زمینه خود متخصص هستید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *