تاثیر کرونا بر فروش آنلاین

تاثیر کرونا بر فروش آنلاین

همه گیری کرونا نحوه خرید آنلاین را برای همیشه تغییر داده است

کرونا تقریباً بر همه جنبه های جامعه تأثیر گذاشته است . سبک زندگی ، سیستم آموزش ، کسب و کار ، فروش محصولات و خدمات و …  تغییرات رفتاری مصرف کنندگان و تقاضا برای محصولات جدید برای مقابله با COVID-19 ، باعث ایجاد کسب و کارهای جدیدی شده و هم بر نحوه فروش محصولات و خدمات را تغییر داده است .

با رشد تجارت الکترونیکی ، فرصت ورود کالاهای متنوع و جدید به جریان تجارت افزایش می یابد . سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (“OECD”) گزارش می دهد که بحران کرونا ، تجارت الکترونیک را در اکثر کشورهای جهان افزایش داده و دامنه تجارت الکترونیکی را گسترش داده است . معاملات تجارت الکترونیک در بسیاری از کشورها تا حدی از کالاها و خدمات لوکس به نیازهای روزمره تغییر یافته است که مربوط به تعداد زیادی از افراد است .

همچنین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD نشان می دهد که با توجه به احتمال موج های جدید اپیدمی ، برخی از این تغییرات در چشم انداز تجارت الکترونیک احتمالاً دارای ماهیت بلندمدت خواهند بود . 

 کرونا تغییرات زیادی را در رفتار خریداران ایجاد کرده است ، زیرا مصرف کنندگان از فروشگاه ها اجتناب کرده و از خریدهای آنلاین استفاده می کنند و این باعث شده است که فروش تجارت الکترونیکی به سرعت افزایش یابد . در طول همه گیری جهانی کرونا رشد تجارت الکترونیک برای شرکت های تجاری به چه معناست؟ با توجه به محدودیت های کرونایی خریداران تمایل ندارند از روش های موجود و حضورا خرید خود را انجام دهند و این بدان معناست که شرکت های تجاری باید به فکر افزایش مشتری در این شرایط باشند . 

هرگونه افزایش احتمالی تغییر در بازار به این معنی است که صاحبان برند نباید فقط به استراتژی های ثابت و بلندمدت خود تکیه کنند ، بلکه استراتژی های توزیع انتخابی جدید را بر اساس بازار فعلی مورد ارزیابی مجدد قرار داده و اجرا کنند . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *